Монолітний фундамент для будинку

Заливка фундаменту є першим і найважливішим кроком у будівництві. На цьому етапі неприпустимі помилки, тип підстави і матеріали підбираються виходячи з умов зведення, планованої навантаження, типу грунту.

важливо

Потрібно знати

Заливка фундаменту є першим і найважливішим кроком у будівництві. На цьому етапі неприпустимі помилки, тип підстави і матеріали підбираються виходячи з умов зведення, планованої навантаження, типу грунту. В умовах низької несучої здатності грунту або при наявності грунтових вод у забудовника не залишається вибору, і єдиний можливий варіант - монолітний фундамент. Заглиблюватися часом потрібно настільки, що зведення стрічкового фундаменту з армованого бетону стає просто невигідним, тому проектувальники використовують монолітні плити.

Види монолітних фундаментів
Плитний

Монолітна плита є найнадійнішим і найдорожчим видом МФ. Це цілісна подушка з армованого бетону по всій площі споруди. Застосовується тільки тоді, коли використання інших типів фундаменту або неможливо, або нерентабельно.

Стрічковий

Стрічка з армованого бетону розташовується тільки під несучими стінами, а також повторює контури основних перегородок будови. Застосовується на площах, ґрунт яких володіє середньою несучою здатністю.

Пальово-ростверкових

З монолітних конструкцій тут тільки бетонні палі, які розставлені рівновіддалено. Палі між собою з'єднані ростверком (верхня частина пальового або стовпчастого фундаменту, що розподіляє навантаження на основу).

плюси

Переваги монолітного фундаменту

  • високий рівень стійкості до коливань;
  • простоту роботи;
  • необов'язкове проведення докладного геологічного аналізу, оскільки плити можна встановлювати повсюдно;
  • в разі використання плитного фундаменту питання з підлогою для першого поверху вирішується автоматично;
  • плита з армованого бетону може бути встановлена ​​на нерівні або похилі ділянки.

мінуси

недоліки монолітного фундаменту

  • плитний / стрічковий фундамент з армованого бетону - задоволення далеко не дешеве;
  • всі комунікаційні системи потрібно провести заздалегідь;
  • монтаж монолітної плити неможливий без повного контакту з ґрунтом.

Структура монолітного фундаменту

Монолітний фундамент, незалежно від його форми, складається з декількох шарів. У виритому котловані встановлюється геотекстильний матеріал. Якщо глибина усадки велика, необхідно зробити піщану подушку або шар ПГС. Мінімальна її товщина визначається виходячи з нормативного навантаження, норми усадки і глибини промерзання. Весь контактний шар трамбується віброплитою. Після піщаної подушки можна встановити ще один шар геотекстилю. Тільки цього разу вже можна використовувати 30-40-міліметровий щебінь. Далі йдуть два шари - гідро-, теплоізоляційний (саме в такому порядку). Тут не варто розмінюватися на дрібниці. Використовувати слід високоякісний рулонний матеріал, якому не страшні ні гризуни, ні механічний вплив. Верхнім шаром є армований бетон, висота якого повинна бути пропорційна розмірам подушки.

Етапи зведення
1. Підготовчий етап

Ще до початку робіт необхідно провести розрахунки. На підставі даних аналізу ґрунту складається план укладання, що включає площу, товщину майбутнього фундаменту. Виходячи з несучих здібностей ґрунту, вибирається тип моноліту. На цьому ж етапі варто оцінити ризики (близькість ґрунтових вод, сейсмічна активність). Для забору ґрунту використовують бурові установки, а безпосередній аналіз проводиться ліцензованим фахівцем, тому щоб уникнути проблем з документацією і реєстрацією об'єкта, по крайній мірі на цьому етапі, самодіяльністю краще не займатися. На етапі підготовки також слід подбати про наявність матеріалів, робочої сили, необхідної техніки, а також вирити котлован. Зверніть увагу, що котлован повинен бути як мінімум на 7-8 сантиметрів ширше планованої площі плити.

2. Облаштування подушки

Це питання вже було частково розглянуто в статті. В якості геотекстильного матеріалу може бути використаний як чистий пісок, так і пісочно-гравійна суміш. Крім усадочною амортизації, протидії контакту з промерзають ґрунти, подушка грає роль природного рівня заливки. Щільність усадочного матеріалу регулюється віброплитою — чим вона вища, тим краще. При розрахунках висоти подушки до відстані до точки промерзання необхідно додати 10-15 см, на які верхній шар армованого бетону буде виступати над поверхнею землі. Геотекстильний матеріал найкраще трамбувати в кілька шарів, так вийде домогтися кращої щільності за менший час.

3. Гідроізоляція та теплоізоляція

Рулонний гідроізоляція «підбетонки» також укладається в кілька шарів. Перед укладанням гідроізоляції деякі будівельники заливають первинний шар цементу товщиною 5-7 см. Площа першого шару обробляють праймером з бітумної мастики, на який будуть укладатися листи гідроізоляції. Вологостійку плівку потрібно укладати правильної стороною, інакше волога буде накопичуватися у внутрішніх шарах. Для кращого контакту з основою листи гідроізоляції нагрівають, укладають валиками. Що стосується утеплення фундаменту, тут найпопулярнішим матеріалом є пінополістирол. Укладати потрібно щільно з перекриттям швів, залишаючи невелику похибку по краях на випадок усадки.

4. Армування і підготовка до заливання

Сітка з арматури може бути зібрана прямо на площі майбутнього фундаменту. Оптимальна товщина прутів - 14-16 мм, а укладатися вони повинні хрест-навхрест в два рівня. Таким чином, вийде 4 шари армованої сітки, а висота конструкції складе оптимальну - 18-20 см.

Зверніть увагу, що прути арматури не можна варити, кріпляться вони спеціальними хомутами-цвяхами, призначеними саме для зведення армованих сіток. Щоб не пошкодити шар термоізоляції, використовуються тимчасові опори для конструкції. Не варто економити на арматурі і робити занадто великі осередки, оскільки, по-перше, металева основа повинна бути міцною, а по-друге, чим менший обсяг займають сітка, тим більше бетону потрібно залити, тому заощадити не вийде. Оптимально робити осередки сітки діаметром 1-15 см.

На цьому ж етапі потрібно подбати про конструювання опалубки з міцного дерева, яка буде на 15-20 см вище планованого рівня заливки. Для додаткового зміцнення опалубки розміщуйте поперечні балки якомога частіше. До заливки бетону потрібно впевнитись в тому, що всі вузли комунікаційних систем проведені правильно.

5. Заливка бетону

Бетон для фундаменту заливається одним шаром, тому подбайте про те, щоб вистачило матеріалів, і про швидкість виробництва, щоб не допустити висихання попередніх шарів. Зручно використовувати бетономішалку з безперервною подачею. До якості бетону пред'являються найвищі вимоги. Міцність — не менше M300, водонепроникність — вище W8, а морозостійкість —  F200 +.

Чому краще заплатити фахівцеві, а не займатися самостійно?

Навряд чи варто пояснювати важливість правильного укладання фундаменту.

Помилки на цьому етапі будуть коштувати дуже дорого. А технологічних особливостей настільки багато, що ймовірність помилитися дуже висока, скінчено, якщо у вас немає потрібного досвіду, підготовки. Крім того, висока потреба в робочій силі, технологічної оснащеності (весь перелік необхідних інструментів і агрегатів знайти дуже складно). Намагаючись заощадити, роблячи все самостійно, ви досягнете абсолютно протилежного ефекту.

Неправильний розрахунок матеріалів призведе до додаткових витрат, не кажучи вже про шлюб в роботі. А вибір дешевих матеріалів обов'язково призведе до тріщин в стінах, високим показникам втрати тепла, вогкості і багатьом іншим неприємних наслідків. Фахівці ж працюють чисто, швидко, без браку.

Таким чином, звертаючись за сторонньою допомогою при заливці монолітного фундаменту для будинку, ви одночасно заощадите час, гроші і нерви. Тим більше що вартість цієї послуги не дуже висока.

Монолітне перекриття

Монолітне перекриття

Важлива інформація про монолітне перекриття. Плюси та мінуси даного перекриття розкриті у статті.
Монолітне перекриття

Монолітний фундамент

Важлива інформація про будівництво монолітних фундаментів. Плюси та мінуси даного виду фундаменту для будинків. 
Залізобетон, опалубка

Бетонні та залізобетонні роботи

Важлива інформація про види опалубки. Плюси та мінуси залізобетонної опалубки, дерев'яної та металевої опалубки.
Етапи роботи

Як ми працюємо

Працювати з нами легко та зручно. Ми завжди йдемо на зустріч замовнику, забезпечуємо індивідуальний підхід.

Етап 1. Отримання завдання

Ви надсилаєте на електронну пошту чи у Viber інформацію про технічні умови, проект чи попередній перелік робіт. При потребі - ми можемо Вам допомогти з проектом.

Етап 2. Підготовка комерційної пропозиції

Виходячи з наданої інформації - ми повідомимо приблизну вартість роботи та терміни виконання. Домовляємось про зустріч на об'єкті

Етап 3. Виїзд на об'єкт
На об'єкті наш спеціаліст проведе детальні заміри та дасть свої рекомендації. Також прораб бригади зможе дати вичерпні відповіді стосовно ходу та вартості робіт
Етап 4. Підписання договору
Коли узгоджено об'єм, вартість та час виконання роботи - підписуємо договір. Ми працюємо по договору з фізичними та юр. особами
Етап 5. Виконання робіт на об'єкті
У зазначений в договорі час - ми приступаємо до виконання робіт.
Етап 6. Здача виконаних робіт
На даному етапі замовник перевіряє якість роботи. Підписуємо акт виконаних робіт та гарантійні зобов'язання.

При потребі ми можемо надати послуги будівництва та проектної роботи.