Що таке машинна штукатурка стін?

Машинна штукатурка стін - спосіб обробки поверхонь, що дозволяє прискорити виконання та знизити собівартість робіт. Такий вид штукатурення стін характеризується цілу низку переваг:

 • Підвищення швидкості виконання робіт в порівнянні з ручним методом;
 • Зниження витрат на матеріали за рахунок меншої вартості машинних сумішей;
 • Економія на витратах на роботу;
 • Підвищення якості розчину завдяки механізованого замішування;
 • Зниження витрат матеріалів;
 • Поліпшення адгезії між розчином і стіною;
 • Економія на обробці;

штукатурка стін львів

Техніка в допомогу

На ринку будівельного і ремонтного обладнання представлений широкий асортимент техніки для штукатурення стін. Вона варіюється за розмірами, потужності, можливостям, вагою, кількістю операторів. Компактними і простими моделями може керувати одна людина.

Поширеними в Україні брендами такої техніки є Putzmeister і Kaleta. Найбільші і потужні з них екземпляри можуть не тільки наносити штукатурну суміш, а й наливати підлоги і накладати ізоляційну штукатурку.

В апараті для штукатурення можна готувати різні суміші: гіпсові, вапняні, цементні. Деякі моделі таких машин можуть наносити покриття «під шубу», фарбувати. У комплектацію окремих варіантів входить пристосування для виконання затирання. Всі машини для штукатурки функціюють за одним принципом. Суміш і вода додаються в резервуар для приготування розчину. Машина живиться від електромережі. Приготування розчину програмується на машині.

Підготовчий етап

Щоб підготувати поверхню до штукатурення, необхідно провести ряд робіт:

 • Очистити стіну від старого покриття і напливів вручну або за допомогою спеціальної машинки;
 • Покрити металевих елементів антикорозійним складом;
 • Очистити стіну від будівельного пилу;
 • Оцінити кривизну поверхні за допомогою будівельного рівня;
 • Встановити маяки;
 • Проґрунтувати поверхню відповідним складом;
 • При необхідності встановити армуючу сітку (на стиках стін з різних матеріалів) і нанести склад для закріплення кутових профілів (для вирівнювання кутів).

Потім проводиться заміс суміші. Використання автоматичного міксера не тільки прискорює цей процес, а й підвищує якість розчину, а значить і покриття. Крім цього, всі замішані таким чином порції матимуть однакову консистенцію, тобто покриття буде однорідним.

Контроль роботи

Проводити роботи по штукатуренню стін можна при температурі від +5 до +30 ºС. Суміш розподіляється по поверхні. Потім вона вирівнюється за допомогою шпателів та гладилок.

Наступним етапом є затирка поверхні до ідеального стану, яке перевіряється будівельним рівнем. Поштукатуреній стіні дають просохнути. Завершальне вирівнювання здійснюється за допомогою спеціальної губки.

Нанесення суміші

Після приготування розчину - суміш під тиском подається на стіну. Для прискорення і підвищення якості роботи можна використовувати різні насадки для шланга. Залежно від потужності машини, готовий розчин може наноситися на відстань від 10 до 50 метрів, а за годину - використовуватися до 60 літрів суміші. Для оптимального результату при роботі з машиною для штукатурки рекомендується тримати пістолет на відстані 20-30 см від стіни під прямим кутом. В першу чергу розчин наноситься по кутах, потім на всю площу. Штукатурення проводиться у напрямку зверху вниз. Роботи виконується смугами внахлест. Чим вище швидкість пістолета, тим тонше буде отриманий в результаті шар.

Заключний етап

Нанесений розчин вирівнюють за допомогою широких шпателей у напрямку зверху вниз після схоплювання суміші. Допустима різниця в товщині покриття становить 1-2 мм на 2 погонних метра стіни. Для підвищення гладкості стіни її змочують водою і затирають спеціальною машиною.

Штукатурка стін за допомогою машини виконується в наступній послідовності:

 1. Вивчення інструкції по експлуатації апарату;
 2. Проведення проб зі швидкістю і силою подачі розчину, часом приготування розчину;
 3. Виконання робіт з штукатурення;
 4. Шліфування поверхні.

Спеціальний склад

Для використання в машинах для штукатурки застосовується спеціальна суміш, що підходить для різних видів поверхонь - гіпсокартону, цегли, бетону, залізобетону, газобетону і пористого бетону. Для роботи зовні будівель переважно застосовують цементні суміші з додаванням піску; для обробки в середині приміщень використовуються гіпсові машинні суміші. Машинні суміші часто містити стверджувачі і присадки, що підвищують якість покриття - поліпшують його однорідність і запобігають появі тріщин.

Якість покриття

Використання машини для нанесення штукатурки дозволяє підвищити як щільність самого покриття, так і адгезію штукатурки зі стіною. Завдяки підвищенню швидкості нанесення штукатурки для її вирівнювання можна використовувати шпатель більшої величини. За допомогою такої довшого інструменту стіна виходить більш рівною.

Машинна штукатурка це дешево?

Машинний спосіб нанесення штукатурки дає можливість заощадити на матеріалах, оскільки має більш низьку витрату суміші. Економія досягається завдяки насиченню розчину повітрям в машинному міксері. Така технологія збільшує обсяг розчину.

Що краще: машинна штукатурка стін або ручна? 

Найважливішою перевагою машинної штукатурки стін перед ручної є швидкість виконання робіт. Це дає можливість не тільки скоротити час виконання з кількох тижнів до кількох днів, в залежності від обсягу, а й мінімізувати дефекти, що виникають при тривалій роботі.