Штукатурка стін по маякам. Етапи роботи
Для виконання штукатурних робіт знадобляться такі інструменти:
- рівень;
- кельма і штукатурний мастерок;
- будівельний лазерний рівень;
- великий шпатель правило (рейка) 1.5 і 2.0 метра;
- терка;
- вирівнювач кутів «рубанок».
При підготовці поверхні також може знадобитися молоток або зубило, кісточка або валик для нанесення ґрунтовки та інші допоміжні інструменти.
З матеріалів знадобиться гіпсова або цементно-піщана суміш, грунтовка і маяки. Можна придбати спеціальні металеві напрямні, використовувати дерев'яні рейки або труби квадратного перетину невеликих розмірів (2-2,5 см).

Штукатурка по маяках: етапи
Правильний алгоритм роботи з штукатурення стін
штукатурні роботи своїми руками
Перший етап - підготовка поверхні
Перед установкою маяків необхідно виконати кілька нескладних дій:
- За допомогою будівельного рівня перевірте поверхню на наявність великих відхилень - поглиблень або виступів.
- Наявні виступи потрібно збити молотком і зубилом.
- Якщо є сильні поглиблення більше 5 см. Необхідно їх підрівняти розчином з використанням армуючої сітки.
- Тріщини в основі заповніть розчином і заклейте спеціальною сіткою.
- Коли розчин в тріщинах і поглибленнях висохне, всю поверхню заґрунтуйте. Це дозволить позбутися пилу і забезпечить надійне зчеплення розчину з основою.
ШТУКАТУРНІ РОБОТИ СВОЇМИ РУКАМИ
Другий етап - установка маяків
Виконуйте дії в такій послідовності:
- Зробіть позначки на стіні, де будуть встановлені маяки. Першу оцінку від розташованої під кутом стіни позначте на відстані 20-30 см. Далі відстань між маяками має бути трохи меншим, ніж довжина правила.
- Проведіть вертикальні лінії розташування маяків.
- По вертикальній лінії зробіть невеликі ліпки розчину на відстані 15-25 см. Покладіть на них маяк і виставте за рівнем, поступово занурюючи в розчин.
- Щоб маяки розташовувалися в одній площині, натягніть шнурок від одного краю стіни до іншого, або орієнтуйтеся на лазерний промінь.
Для кріплення напрямних краще використовувати гіпсовий розчин, так як він швидко сохне і менша ймовірність того, що випадково зіб'ється рівень. Але й підійде і цементний розчин. Перед початком штукатурних робіт дочекайтеся, поки розчин під маяками повністю висохне, що забезпечити його надійну фіксацію.
ШТУКАТУРНІ РОБОТИ СВОЇМИ РУКАМИ
Третій етап - нанесення штукатурки
Установка маяків - складний і делікатний процес, але якщо він буде виконаний правильно, подальші дії будуть простіше, а результат відмінний. Приготований розчин наноситься кельмою кидають рухами на стіну між двома маяками. Для цих цілей можна використовувати і великий шпатель або кельму. Рівень розчину повинен бути трохи вище розташування маяків.
Правилом від низу до верху акуратно розрівнюйте штукатурку. Для цього робіть поступальні плавні рухи з боку в бік, поступово піднімаючи правило наверх. Надлишки розчину з інструменту знімайте шпателем. Замість правила можна скористатися дерев'яною рейкою, але вона повинна бути ідеально рівно. І навіть це не гарантує відмінний результат.
Якщо після стягування розчину залишилися виїмки, після схоплювання підкиньте на них штукатурки і знову стягніть правилом.
ШТУКАТУРНІ РОБОТИ СВОЇМИ РУКАМИ
Четвертий етап - видалення маяків і завершення
Якщо в якості маяків використовувалися дерев'яні рейки або труби, пізніше їх необхідно видалити. Робити це потрібно в період, коли розчин добре схопився, але ще не застиг. Якщо їх витягнути відразу, розчин не втримається на стіні і звалиться, а при повному висиханні зробити це буде неможливо. Зі спеціальними напрямними цього не роблять. Смуги що утворилися необхідно заповнити розчином і розрівняти.
Щоб зробити поверхню ідеально рівною і гладкою, затріть її теркою і рідким розчином. Для цього наносите на поверхню в невеликій кількості розчин і розтирайте його круговими рухами.
Технологія штукатурення стін по маяках вимагає старанності і часу, але гарантує результат. Важливим етапом є установка маяків, від нього залежить рівність відремонтованої стіни. Для виконання набір буде потрібно нескладний набір інструментів доступний кожному, і трохи терпіння.
Процес фізично важкий, але виконавши його самостійно, ви зможете заощадити на роботі майстрів і радіти від отриманого відмінного результату. При штукатурці «на око» досягти такої рівності неможливо. Рівна поверхня може використовуватися для наступних оздоблювальних робіт - укладання плитки, шпаклювання та фарбування, поклейка шпалер.