Штукатурка стін по маякам. Етапи роботи

Ремонт - складний процес, який вимагає навичок і знань від людини, що робить його. При дотриманні технологій результат завжди радує, але як правильно робити той чи інший процес знають не всі. Якщо ви хочете, щоб поверхня була рівною, робіть штукатурку по маяках. Подужати цей процес зможе навіть новачок, якщо буде дотримуватися технологію і всі рекомендації досвідчених майстрів.

Для виконання штукатурних робіт знадобляться такі інструменти:

 1. рівень;
 2. кельма і штукатурний мастерок;
 3. будівельний лазерний рівень;
 4. великий шпатель правило (рейка) 1.5 і 2.0 метра;
 5. терка;
 6. вирівнювач кутів «рубанок».

При підготовці поверхні також може знадобитися молоток або зубило, кісточка або валик для нанесення ґрунтовки та інші допоміжні інструменти. З матеріалів знадобиться гіпсова або цементно-піщана суміш, грунтовка і маяки. Можна придбати спеціальні металеві напрямні, використовувати дерев'яні рейки або труби квадратного перетину невеликих розмірів (2-2,5 см).

штукатурка стін маяки львів

Штукатурка по маяках: етапи

Правильний алгоритм роботи з штукатурення стін

штукатурні роботи своїми руками

Перший етап - підготовка поверхні

Перед установкою маяків необхідно виконати кілька нескладних дій:

 1. За допомогою будівельного рівня перевірте поверхню на наявність великих відхилень - поглиблень або виступів.
 2. Наявні виступи потрібно збити молотком і зубилом.
 3. Якщо є сильні поглиблення більше 5 см. Необхідно їх підрівняти розчином з використанням армуючої сітки.
 4. Тріщини в основі заповніть розчином і заклейте спеціальною сіткою.
 5. Коли розчин в тріщинах і поглибленнях висохне, всю поверхню заґрунтуйте. Це дозволить позбутися пилу і забезпечить надійне зчеплення розчину з основою.

ШТУКАТУРНІ РОБОТИ СВОЇМИ РУКАМИ

Другий етап - установка маяків

Виконуйте дії в такій послідовності:

 1. Зробіть позначки на стіні, де будуть встановлені маяки. Першу оцінку від розташованої під кутом стіни позначте на відстані 20-30 см. Далі відстань між маяками має бути трохи меншим, ніж довжина правила.
 2. Проведіть вертикальні лінії розташування маяків.
 3. По вертикальній лінії зробіть невеликі ліпки розчину на відстані 15-25 см. Покладіть на них маяк і виставте за рівнем, поступово занурюючи в розчин.
 4. Щоб маяки розташовувалися в одній площині, натягніть шнурок від одного краю стіни до іншого, або орієнтуйтеся на лазерний промінь.

Для кріплення напрямних краще використовувати гіпсовий розчин, так як він швидко сохне і менша ймовірність того, що випадково зіб'ється рівень. Але й підійде і цементний розчин. Перед початком штукатурних робіт дочекайтеся, поки розчин під маяками повністю висохне, що забезпечити його надійну фіксацію.

ШТУКАТУРНІ РОБОТИ СВОЇМИ РУКАМИ

Третій етап - нанесення штукатурки

Установка маяків - складний і делікатний процес, але якщо він буде виконаний правильно, подальші дії будуть простіше, а результат відмінний. Приготований розчин наноситься кельмою кидають рухами на стіну між двома маяками. Для цих цілей можна використовувати і великий шпатель або кельму. Рівень розчину повинен бути трохи вище розташування маяків. 

Правилом від низу до верху акуратно розрівнюйте штукатурку. Для цього робіть поступальні плавні рухи з боку в бік, поступово піднімаючи правило наверх. Надлишки розчину з інструменту знімайте шпателем. Замість правила можна скористатися дерев'яною рейкою, але вона повинна бути ідеально рівно. І навіть це не гарантує відмінний результат. 

Якщо після стягування розчину залишилися виїмки, після схоплювання підкиньте на них штукатурки і знову стягніть правилом. 

ШТУКАТУРНІ РОБОТИ СВОЇМИ РУКАМИ

Четвертий етап - видалення маяків і завершення

Якщо в якості маяків використовувалися дерев'яні рейки або труби, пізніше їх необхідно видалити. Робити це потрібно в період, коли розчин добре схопився, але ще не застиг. Якщо їх витягнути відразу, розчин не втримається на стіні і звалиться, а при повному висиханні зробити це буде неможливо. Зі спеціальними напрямними цього не роблять. Смуги що утворилися необхідно заповнити розчином і розрівняти.

Щоб зробити поверхню ідеально рівною і гладкою, затріть її теркою і рідким розчином. Для цього наносите на поверхню в невеликій кількості розчин і розтирайте його круговими рухами.

Технологія штукатурення стін по маяках вимагає старанності і часу, але гарантує результат. Важливим етапом є установка маяків, від нього залежить рівність відремонтованої стіни. Для виконання набір буде потрібно нескладний набір інструментів доступний кожному, і трохи терпіння.

Процес фізично важкий, але виконавши його самостійно, ви зможете заощадити на роботі майстрів і радіти від отриманого відмінного результату. При штукатурці «на око» досягти такої рівності неможливо. Рівна поверхня може використовуватися для наступних оздоблювальних робіт - укладання плитки, шпаклювання та фарбування, поклейка шпалер.